KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6812569
*
nr 681 2569
Bertil Mauritzon
(1940-2012), Sverige
Etsning, Bertil Mauritzon -75, "Berättelse från den fantastiska katedralen", 6/40, 54x45
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 19:12:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 14:49:16
1
100 kr
14/2 17:07:37
2
150 kr
14/2 18:40:57
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bertil Mauritzon
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.
Läs mer om Bertil Mauritzon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil mauritzon etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Bertil Mauritzon
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.
Läs mer om Bertil Mauritzon
nr 681 2569
Bertil Mauritzon
(1940-2012), Sverige
Etsning, Bertil Mauritzon -75, "Berättelse från den fantastiska katedralen", 6/40, 54x45
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 14:49:16 | 1 | 100 kr |
| 14/2 17:07:37 | 2 | 150 kr |
| 14/2 18:40:57 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bertil Mauritzon
Bertil Mauritzon, svensk grafiker född 1940 i Malmö, död i Malmö 2012.Läs mer om Bertil Mauritzon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil mauritzon etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



